Euforia na zmianę z depresją

Witam. Miewam rozne etapy w zyciu. Normalnosc rzadziej. Euforia ktora trwa dluzszy czas np miesiac dwa. Nastepbie brak sil i depresja . Bezsennosc z roznych przyczyn , albo z pobudzenia albo z lekow. W rodzinie babcia, matka (10 ) razy psychiatryk okolo. Brat adhd i siostra proby mysli samobojcze. Mam takze nadmierna potrzebe snu . Nie postepowanie logicznie. A wiem ze zle robie. W chwilach dobrego stanu ze moge wszystko potrzeba seksualna. Nie stałość do ludzi. Co psycholog stwierdzic moze ?
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Witam,
Pani opis wskazuje na to, iż doświadcza Pani istotnych wahań nastroju, od depresji do manii. Takie wahania utrudniają utrzymanie dobrej jakości życia, jak Pani sama mówi, że ,,normalność rzadziej". , źle robię itd. Zaburzenia nastroju są zaburzeniami nawracającymi. Nie pisze Pani czy jest pod opieką lekarza psychiatry? Czy ma Pani postawioną diagnozę? Pani opis sugeruje występowanie depresji dwubiegunowej (epizody depresji i manii). Podstawowym leczeniem w takim przypadku są leki, które łączy się z terapią. Lekami są stabilizatory nastroju, leki przeciwdepresyjne. Podjecie przez Panią leczenia pozwoli zmniejszyć objawy i zapobiec nawrotom. Zachęcam do kontaktu z psychoterapeutą.

Pozdrawiam

0

Podobne objawy mogą wskazywać na chorobę afektywna dwubiegunową. Diagnozę jednak można by postawić dopiero podczas spotkania, po obserwacji i wywiadzie klinicznym. Zachęcam do skorzystania z pomocy specjalisty!

0

Dzień dobry,

Proszę udać się do lekarza psychiatry, który zaproponuje odpowiednie leczenie farmakologiczne i być może skieruje Panią do psychologa.
Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego. Może Pani również rozpatrzyć leczenie na oddziale szpitalnym, specjalizującym się w leczeniu zaburzeń afektywnych (np.: Szp. Uniwersytecki w Krakowie, Centrum Psychiatrii w Katowicach).

0

Witam serdecznie,

sugeruję umówić się na wizytę z psychologiem bądź psychiatrą.
W historii osób z Pani rodziny, także najbliżej spokrewnionej, są obecne zaburzenia i choroby psychiczne, co podnosi grupę ryzyka.
Dodatkowo objawy, naprzemienne stany euforii i depresji, są dosyć znaczące, i domyślam się, że uciążliwe dla Pani a także Pani bliskich.
"Nie stałość do ludzi" także jest obszarem do pracy z psychologiem.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego,
Katarzyna Włoch
-------------------------
ZAPRASZAM NA
http://charakterownia.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty