Euforia na zmianę z depresją

Witam. Miewam rozne etapy w zyciu. Normalnosc rzadziej. Euforia ktora trwa dluzszy czas np miesiac dwa. Nastepbie brak sil i depresja . Bezsennosc z roznych przyczyn , albo z pobudzenia albo z lekow. W rodzinie babcia, matka (10 ) razy psychiatryk okolo. Brat adhd i siostra proby mysli samobojcze. Mam takze nadmierna potrzebe snu . Nie postepowanie logicznie. A wiem ze zle robie. W chwilach dobrego stanu ze moge wszystko potrzeba seksualna. Nie stałość do ludzi. Co psycholog stwierdzic moze ?

Witam,
Pani opis wskazuje na to, iż doświadcza Pani istotnych wahań nastroju, od depresji do manii. Takie wahania utrudniają utrzymanie dobrej jakości życia, jak Pani sama mówi, że ,,normalność rzadziej". , źle robię itd. Zaburzenia nastroju są zaburzeniami nawracającymi. Nie pisze Pani czy jest pod opieką lekarza psychiatry? Czy ma Pani postawioną diagnozę? Pani opis sugeruje występowanie depresji dwubiegunowej (epizody depresji i manii). Podstawowym leczeniem w takim przypadku są leki, które łączy się z terapią. Lekami są stabilizatory nastroju, leki przeciwdepresyjne. Podjecie przez Panią leczenia pozwoli zmniejszyć objawy i zapobiec nawrotom. Zachęcam do kontaktu z psychoterapeutą.

Pozdrawiam

Podobne objawy mogą wskazywać na chorobę afektywna dwubiegunową. Diagnozę jednak można by postawić dopiero podczas spotkania, po obserwacji i wywiadzie klinicznym. Zachęcam do skorzystania z pomocy specjalisty!

Dzień dobry,

Proszę udać się do lekarza psychiatry, który zaproponuje odpowiednie leczenie farmakologiczne i być może skieruje Panią do psychologa.
Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego. Może Pani również rozpatrzyć leczenie na oddziale szpitalnym, specjalizującym się w leczeniu zaburzeń afektywnych (np.: Szp. Uniwersytecki w Krakowie, Centrum Psychiatrii w Katowicach).

Witam serdecznie,

sugeruję umówić się na wizytę z psychologiem bądź psychiatrą.
W historii osób z Pani rodziny, także najbliżej spokrewnionej, są obecne zaburzenia i choroby psychiczne, co podnosi grupę ryzyka.
Dodatkowo objawy, naprzemienne stany euforii i depresji, są dosyć znaczące, i domyślam się, że uciążliwe dla Pani a także Pani bliskich.
"Nie stałość do ludzi" także jest obszarem do pracy z psychologiem.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego,
Katarzyna Włoch
ZAPRASZAM NA
http://charakterownia.pl