Depresja a możliwe formy pomocy

Syn mieszka w Warszawie jest chory na depresje,chodzil 2 lata na psycho- terapie bedac w Irlandi stan jego jest bardzo zly. Obecnie zwolnil sie z pracy, wogole zaprzestal kontaktu z domem o lekach nie chce slyszec mieszka samotnie 250 km od domu trudno nawet w jakis sposob to kontrolowac ma 39 lat jest kawalerem mgr ekonomi . Jak na niego wplynac nie chce pojsc do lekarza co robic zeby go ratowac gdzie sie udac po pomoc to dorosly czlowiek.Odrzuca wszelka pomocI niemam pojecia co robic prosze.

Najważniejsze jest, by okazywali Państwo synowi swoje wsparcie i zainteresowanie. Nie dawajcie Państwo "za wygraną" - rozumiem, iż sytuacja jest trudna i potrzebna będzie duża doza cierpliwości, by przez nią przejść. Dzwońcie do syna, namawiajcie na podjęcie terapii, nawet pojedźcie do niego w miarę możliwości do Warszawy. Pozostawienie syna samemu sobie - mimo, że takie daje sygnały - nie przyniesie rozwiązania.
Wnioskując z Pana krótkiego opisu syn powinien podjąć terapię (farmakologiczną i/lub psychologiczną), która pozwoli mu osiągnąć optymalny poziom funkcjonowania. Proszę pokazywać mu plusy poddania się leczeniu, argumentować dlaczego powinien podjąć terapię, można się posiłkować przykładami osób, które zwyciężyły z chorobą. Będzie to trudne i mozolne, gdyż syn będzie okazywał właściwy depresji opór, ale proszę się nie poddawać. Powodzenia!

Witam, jeżeli syn ma dostęp do internetu mógłby skorzystać z terapii online. Zapraszam, jeżeli wyrazi zgodę na taką formę pomocy. Rozumiem że sytuacja jest poważna i martwi się Pani o syna. Syn odrzuca wszelką pomoc z Pani strony. Przesyłam link do strony gdzie znajdzie Pani psychologów mających praktykę w Irlandii. Może będąc na miejscu będą mogli doradzić gdzie syn może otrzymać pomoc najbliżej miejsca zamieszkania. Osoby mające problemy ze zdrowiem psychicznym powinny się zgłosić do lekarza rodzinnego, który ustala dalszą formę pomocy. Jeżeli chciałaby Pani porozmawiać również zapraszam do kontaktu.
https://mymind.org/polski/?gclid=CLCaw_yJ59ECFQ6MGQods7QAKQ
http://www.parasol-centre.com/dane-kontaktowe/
http://polskaprzychodnia.ie/
Pozdrawiam serdecznie