Depresja i leczenie psychiatrycznie

Mam 38 lat. Chciałbym uzyskać od kogoś pomoc, ale nie wiem do kogo się udać. Mam silną depresję. Chciałbym z kims porozmawiać. Jestem leczony psychiatrycznie i chodzę do psychologa. Jednak to nic nie pomaga. Jestem sam. Czy mogę prosić o jakąś porade z kim porozmawiać osobiście, ponieważ to nie jest rozmowa na meila. Jestem od wielu lat prawie wykluczony ze społeczeństwa przez niepełnosprawnosć. Bardzo proszę o pomoc. Nie mam sił. Nie mam na kogo liczyć.

Witam,

jeśli kontakt z psychiatrą i psychologiem nie przynosi Panu ulgi, być może trzeba będzie pomyśleć o zmianie leków, bądź też zmianie osoby do której Pan uczęszcza, tak, aby mógł poczuć zaufanie do rozmówcy. Myślę, że dobrym pomysłem będą też fora internetowe, nie wiem z jaką niepełnosprawnością się Pan mierzy, ale sądzę, że może pan znaleźć w swoim otoczeniu lub w sieci wiele osób, które być może doświadczają podobnych trudności. Bardzo ważne, aby nie pozostawał pan sam, trzeba wyjść do świata i spróbować znaleźć przyjazne dusze, które będą dla pana wsparciem.

Pozdrawiam
Lidia Polsakiewicz-Grzesiczek

Witam, napisał Pan że jest wykluczony ze względu na niepełnosprawność. Czy zastanawiał się Pan na skorzystaniem z możliwości przyłączenia się do grupy wsparcia na forum np. http://forumprzeciwdepresji.pl/. Być może wsparcie osób z podobnym problemem jak Pan będzie pomocne w uzyskaniu równowagi. Na stronie są podane numery telefonów (http://forumprzeciwdepresji.pl/index.php/wazne-telefony-antydepresyjne), informacje gdzie szukać pomocy. W Poznaniu: http://www.mcik-poznan.cop.pl/index.php/telefony/telefon-zaufania, 61 192 88 lub 61 835 49 04
od poniedziałku do piątku 19.00- 7.00, w soboty od godz. 15.00 - nieprzerwanie do poniedziałku do godz. 7.00
Napisał Pan że jest pod opieką lekarza psychiatry i psychologa, ale nie widzi Pan rezultatów. Jak długo korzysta Pan z pomocy, jakie ma Pan oczekiwania. Jeżeli potrzebuje Pan dłuższej rozmowy może skorzystać z konsultacji online.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl