Depresja i wahania wagi

Mamam 20 lat i od1,5 roku mam depresję.Nie umiem sobie poradzić z życiem,jestem ciągle przygnębiona,mam problem żeby w ogóle wstać z łóżka.Ale do tego doszedł kolejny problem.Podczas niecałego roku mojej depresji schudłam 13 kg(z 54 to 41 przy 175).Ogólnie wyglądałam jak siódme nieszczęście, co tylko pogłębiało moj stan.Od lata biorę leki i od tamtej pory mój apetyt zwiększył się ogromnie.Jakby policzyć ile jem to 4-5tys kcal/dzien.Przytyłam już do pierwotnej wagi i czuje sie grubo.To normalne?

Witam,

część leków antydepresyjnych wpływa na tycie. Zapewne lekarz dobrał takie leki ze względu na Pani spadek masy ciała. Może Pani teraz rozmawiać z lekarzem w kierunku zmiany leków na takie, które nie powodują zwiększania masy ciała. Zachęcam Panią do skorzystania także z psychoterapii, która pozwoli poradzić sobie Pani z trudnościami i pomoże w odzyskaniu pozytywnego nastroju i motywacji.

Pozdrawiam
Ewa Czernik