Depresja lękowa i zachowania ambiwalentne po traumatycznych przeżyciach

Witam, w 2007 roku moja córka miała straszny wypadek, uległa zapaleniu, 40% ciała, 25% szans na przeżycie, w 20087 mąż przeszedł zatrzymanie krążenia i śmierć kliniczną a w 2009 u młodszej córki zdiagnozowano nowotwór, na szczęście niezłośliwy. W 2014 lekarz zdiagnozował u mnie silną depresję lękową, zachowania ambiwalentne. Biorę mirtor ale nie widzę poprawy, nie chce mi się żyć, nie mam motywacji, chęci, mogłabym godzinami leżeć i nic nie robić. Wciąż się czegoś boję, proszę o pomoc, Joanna

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Dzień dobry, zastanawiam się dlaczego mimo tak wyraźnych objawów nie rozpoczęła pani psychoterapii, czy lekarz psychiatra nie zalecił takiego postępowania? Jeżeli chodzi o leki zachęcam do omówienia ich skuteczności z lekarzem prowadzącym, jednocześnie zachęcam do odbycia konsultacji u psychologa - psychoterapeuty i podjęcia psychoterapii. Pozdrawiam.