Derealizacja po krwotoku wewnętrznym

Dzień dobry. Mój tata leżał 3 tyg w śpiączce farmakologicznej z powodu krwotoku wew, lekarze mówili że był wstrzasie krwotocznym. Po 3 tyg został stopniowo wybudzany, gdy odzyskał świadomość rozmawiał pełnymi zdaniami, logicznie. Ale na drugi dzień prawie nie było z nim kontaktu, gadał dziwne rzeczy, takie nierealne np o spalonym dworku, zachowywał się jakby miał jakieś wizję. Lekarze mówią, że to normalne, bo dostał dużo leków, i porównują ich do "narkotyków". Mają rację? Mówią, że to minie.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie wiem jakie leki były podawane, jednak niektóre leki sedatywne i przeciwbólowe mogą dawać takie objawy.