Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dermatolog

Witam, wszędzie Pani pisze że każdy niech idzie do dermatologa na badania, a takie pytanie jak ktoś mieszka bardzo daleko od dermatologa? To co wtedy? Jak najlepiej pozbyć się zanieczyszczen i trądziku? Jakieś domowe sposoby albo co?

ponad rok temu

Czym charakteryzuje się trądzik różowaty?

Trądzik to nie tylko krostki, które pojawiają się podczas okresu dojrzewania. Może on przybierać również inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się, czym charakteryzuje się trądzik różowaty.

Witam,

Doradzam wizytę u dermatologa, gdyż najlepsze efekty mają kuracje dobierane indywidualnie, w zależności od dominacji danego rodzaju wykwitu, nasilenia zmian, ich lokalizacji, wywiadu chorobowego, rodzinnego, badań dodatkowych, na podstawie których czasem można ustalić przyczynę. Poza tym ważna jest ocena rodzaju i ogólnego stanu skóry oraz indywidualny dobór pielęgnacji bez której kuracja nie będzie w pełni efektywna. Lekarz może też doradzić ewntualne zabiegi uzupełniające terapię.

Jeśli argumenty te nie są wystarczające zamieszcam link do artykułu dotyczącego radzenia sobie z trądzikiem:
portal.abczdrowie.pl/sposoby-na-tradzik

Pozdrawiam serdecznie

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0

Witaj jeśli ktoś mieszka daleko od dermatologa, to powinien wybrać się chociaż raz na konsultację, aby lekarz obejrzał rodzaj krost, przepisze odpowiednie leki i preparaty do smarowania na skórę, wtedy terapia też jest skuteczna ale trwa o wiele dłużej. Bez obejrzenia zmian i stanu skóry nikt nie poda konkretnego leku, preparatu i nie wypisze i nie wyśle recepty do domu, bo ktoś ma daleko do lekarza, bo komuś nie chce się wyjść z domu czy z innych powodów.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy