Diagnostyka raka tarczycy

Wykryto u mojej żony(37lat) raka tarczycy C73 złośliwy 8/7mm. Co to oznacza? co mozna o tym powiedzie? jest sie czym martwic? ;c Pozdrawiam

Lek. Magdalena Pikul

Witam.
Istnieje wiele typów histologicznych raka tarczycy. Każdy z nich ma odmienny przebieg. Nie można zatem na podstawie podanych danych określić rokowania. Proszę zgłosić się z pełnym wynikiem histopatologicznym do lekarza prowadzącego.