Wynik TSH u 43-latki

Bardzo proszę o interpretacje wyników: TSH 0,925, FT4 0,90, FT 3 1,93. usg tarczycy - policykliczny guzek hypoechogeniczny (6x5x3mm) oraz większy guzek o litym charakterze (10x7 mm). Unaczynienie tarczycy skąpe, nie ma powiększonych węzłów chłonnych. Do dnia dzisiejszego leczyłam wole obojętne, nigdy wcześniej nie miałam żadnych guzków. Jestem zrozpaczona.Prosze o poradę.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Aby móc określić charakter zmiany (łagodny/złośliwy) niezbędne jest wykonanie biopsji cienkoigłowej. Badanie histopatologiczne pozwoli na określenie typu histologicznego zmiany. Od tego wyniku będzie zależało dalsze postępowanie - zachowawcze bądź operacyjne. Wskazane jest wykonanie diagnostyki w najbliższym czasie - odwlekanie w czasie nie zmieni diagnozy, a może pogorszyć rokowanie. Proszę się nie martwić na zapas i mieć nadzieje na pomyślną diagnozę.