Dieta a zaburzenia miesiączki

Witam! Mam 19 lat, rok temu postanowiłam przejść na dietę. Przy wzroście 165 ważyłam 70 kg., aktualnie przy tym samym wzroście ważę 48 kg. Od miesiąca nie mam miesiączki, a od dłuższego czasu jest ona skąpa, taka jak w końcowych etapach. Postanowiłam zmienić dietę, aby przytyć (jem dziennie 2000 kcl). Co mam zrobić, aby pojawiła się normalna miesiączka?

Renata GrzechociĹska

Waży Pani zdecydowanie za mało stąd mogą być problemy z miesiączkowaniem. Należy nieco zwiększyć masę wówczas powinny powrócić. Jeśli nie proponuję zgłosić się do ginekologa.