Dieta po usunięciu nerki u 49-latki

mam kamienice nerek i teraz bede miala usunieta nerke jaka diete powinnam stosowac

Witam Panią, rodzaj diety zależy od stanu wydolności drugiej nerki. Jeżeli jest ona zdrowa może Pani stosować normalną dietę opartą na zasadach racjonalnego odżywiania. Natomiast jeżeli druga nerka nie do końca jest sprawna powinno ograniczyć się produkty białkowe, zawierające fosfor oraz sód. Należy też pamiętać, aby pić dużą ilość płynów (co najmniej 1,5 l wody niegazowanej dziennie).

Pozdrawiam,
Monika Biziel
biziel.dobrydietetyk.pl