Zapytaj lekarza

7 3 6 , 4 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dieta przy chorobie Hashimoto i refluksie żołądkowo-przełykowym

Drodzy dietetycy, jaką dietę stosować przy jednoczesnym Hashimoto (zaznaczam, że nie mam żadnych problemów z utrzymaniem wagi) i dosyć silnym refluksie. Jednocześnie nie jadam mięsa - od czasu do czasu tylko drób. Z kolei ryby jem regularnie. Najbardziej zastanawia mnie kwestia glutenu i nabiału - ostatnio dieta bezglutenowa została podważona, z kolei mleko przez jednych jest zabraniane, przez innych nie. Będę wdzięczna za pomoc. Dominika
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Mięso ekologiczne

Dr Anna Brinken Dietetyk, Szczecin
71 poziom zaufania

Na swojej stronie zamieściłam artykuł na temat diety bezglutenowej. Mleka nie powinno sie pić jeśli występuje nietolerancja laktozy (cukru mlecznego). Można wprowadzić dietę bezglutenową i bezmleczną, aby sprawdzić, czy organizm dobrze na nią reaguje. Często jednak jest tak, że wystarczy zastosować dobrze zbilansowaną różnorodną dietę składającą się z różnych grup żywności, aby doprowadzić do polepszenia zdrowia. Dieta bezglutenowa wymaga również umiejętności odpowiedniego doboru pokarmów, aby nie doprowadziła do niedożywienia.
Przy refluksie należy jeść co najmniej 5 posiłków w równych odstepach czasu, regularnie, połykając dobrze rozdrobniony i naśliniony pokarm. Należy robić przynajmniej 30 minutowe przerwy pomiędzy spożywaniem posiłku a popijaniem.
Proszę unikać ostrych i kwaśnych potraw, alkoholu, kawy, czekolady, pokarmów ciężkostrawnych.

https://zdrowadieta.szczecin.pl/zdrowa-dieta/dieta-bezglutenowa-potrzeba-czy-moda/

Dietetyk z ponad 20-letnim doświadczeniem. Prowadzi Gabinet Dietetyczny SanusDiet.
0

Przy Hashimoto odpowiednia dieta jest niezwykle istotna! Może nie jest łatwa, ale za to możliwa do zrealizowania. Wystarczy wyeliminować laktozę, gluten oraz warzywa psiankowate, a efekt będzie zdumiewający. W razie pytań zachęcam do kontaktu.

Pozdrawiam,
k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl
www.odzywiajsiezdrowo.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy