Dieta przy chorobie Hashimoto i refluksie żołądkowo-przełykowym

Drodzy dietetycy, jaką dietę stosować przy jednoczesnym Hashimoto (zaznaczam, że nie mam żadnych problemów z utrzymaniem wagi) i dosyć silnym refluksie. Jednocześnie nie jadam mięsa - od czasu do czasu tylko drób. Z kolei ryby jem regularnie. Najbardziej zastanawia mnie kwestia glutenu i nabiału - ostatnio dieta bezglutenowa została podważona, z kolei mleko przez jednych jest zabraniane, przez innych nie. Będę wdzięczna za pomoc. Dominika

Przy refluksie należy jeść co najmniej 5 posiłków w równych odstepach czasu, regularnie, połykając dobrze rozdrobniony i naśliniony pokarm. Należy robić przynajmniej 30 minutowe przerwy pomiędzy spożywaniem posiłku a popijaniem.
Proszę unikać ostrych i kwaśnych potraw, alkoholu, kawy, czekolady, pokarmów ciężkostrawnych.

https://zdrowadieta.szczecin.pl/zdrowa-dieta/dieta-bezglutenowa-potrzeba-czy-moda/

Przy Hashimoto odpowiednia dieta jest niezwykle istotna! Może nie jest łatwa, ale za to możliwa do zrealizowania. Wystarczy wyeliminować laktozę, gluten oraz warzywa psiankowate, a efekt będzie zdumiewający. W razie pytań zachęcam do kontaktu.

Pozdrawiam,
k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl
www.odzywiajsiezdrowo.pl