Dieta przy zmianach torbielowatych na trzustce

Mam zmiany torbielowate na trzustce, podejrzenie torbielakogruczolaka śluzowatego trzustki i torbiele wątroby. Zapalenia trzustki nie miałam. Proszę o odpowiedz czy przy tych zmianach powinnam stosować dietę? Jedni mówią, że tak dietę trzustkową, drudzy że lekkostrawną. Już nie wiem co mam jeść, wizytę u lekarza mam 20.sierpnia. PO zjedzeniu więszej ilości mam ból pod rzebrami z uczuciem jakby rozsadzało cały brzuch. Od kilku dni jest kłujący ból między rzebrami z lewej strony. Proszę o odpowied

Proszę prewencyjnie stosować dietę trzustkową i kupić sobie preparat o nazwie Kreon - zawiera on enzymy trzustkowe, pomaga w trawieniu