Co znaczą dla mnie te badania trzustki?

Dzień dobry. Bardzo gorąco proszę o odpowiedz na moje tysiące pytań. Jestem po usunięciu 2 zmian trzustki.(styczeń 2019 roku) Guzy usunięto w całości wraz z fragmentem miąższu trzustki - haczykiem. Szwy wgłębiające na miąższ trzustki (chciałabym dowiedzieć się co to znaczy?) Usunięto również powiększony węzeł z okolicy tętnicy wątrobowej (chciałabym dowiedzieć się co to znaczy?). W wyniku histopatologicznym . Rozpoznanie kliniczne - Torbiel ok głowy i trzonu trzustki. Miejsce pobrania- 1. Torbiel ok głowy trzustki. 2. Torbiel ok trzonu trzustki. 3 Węzeł chłonny okolicy tętnicy wątrobowej. Wynik badania patomorfologicznego MAKRO: A - torbielowaty fragment tkankowy o wymiarach 4,5x2,5x1 cm na przekroju ściana torbieli gładka. B - wyłuszczona torbiel o wymiarach 3,5x2x1cm na przekroju powierzchnia wewnętrzna torbieli gładka z wybroczynami. C - węzeł chłonny śr. 4cm MICRO A- cystis serosa capitis pancreatis (exciso completa) B- cystis serosa corporis pancreatis (exciso completa) C - lymphadenitis chronica (0/8) Miejsce pobrania patomorfologicznego A; (3/3), B; (2/2), C; (2/2) W zwróconej karcie DILO jest napisane "torbiele surowicze trzustki". (chciałabym dowiedzieć się co to znaczy?). Chciałabym się również dowiedzieć czy istnieje możliwość tworzenia nowych torbieli? jeżeli tak to czy można temu zapobiec?. W obecnej chwili jestem na diecie lekkostrawnej, chciałabym się dowiedzieć jak długo mam-powinnam stosować tą dietę? Czy do końca życia? czy będę mogła za jakiś czas, jeżeli tak to za jaki? zrezygnować z diety i jeść wszystko. Czy powinnam brać jakieś enzymy trzustkowe? Do gastroenterologa jestem zarejestrowana na sierpień 2019 r. Obecnie jestem na zwolnieniu lekarskim do 12 marca, zastanawiam się czy przedłużać zwolnienie? od czego to uzależnić? Bardzo gorąco proszę o odpowiedz na moje tysiące pytań. Może jest coś jeszcze o czym powinnam wiedzieć? robić ? Bardzo proszę o pomoc i radę i z góry dziękuję

Torbiele to zmiany łagodne, usunięto je z trzustki w całości. Niestety mogą pojawiać się kolejne i nie ma na to wpływu. Enzymy trzustkowe przyjmuje się gdy trzustka nie funkcjonuje prawidłowo, parametry trzustkowe są podwyższone (amylaza, lipaza). Może Pani jeść wszystko, najlepiej zdrowo i zbilansowanie. Zwolnienie lekarskie wystawiane jest gdy pacjent nie jest zdolny do podjęcia pracy z powodu złego stanu zdrowia.