Trzustka gruboziarnista - brukowana

Dzień dobry, W związku z przewlekłymi bólami poniżej mostka postanowiłem zrobić badania. Krew (łącznie z amylazą lipazą itp-profil wątrobowy i trzustkowy) wszystko w porządku tylko ggtp podwyższone 167. Zaniepokojony wykonałem badanie USG. Z opisu wszystko OK, ale martwi mnie ogromnie zwrot "trzustka gruboziarnista- brukowana". Co to może oznaczać ? Dziękuję serdecznie

Witam! Taki opis trzustki może pojawić się w związku z jej przewlekłym zapaleniem. Jeśli jednak enzymy trzustkowe są prawidłowe nie ma powodów do niepokoju. Podwyższony poziom GGTP może pojawić się np. w związku z nadużyciem alkoholu.