Dlaczego 17-miesięczne dziecko nie przesypia nocy?

Witam. Moj synek ma 17 miesięcy. Od kiedy skończył rok ani razu Nie przespal nocy a wczesniej spal normalnie. Teraz budzi sie od 2 do 6 razy i placze az go nie wezme na rece. Czy to normalne? Niczego nie zmienialismy , nie ząbkuje. Jak mial roczek podczas nauki chodzenia wybil sobie dwa zęby. Po za tym jest zdrowym chlopcem. Czy mozliwe ze to jakis problem neurologiczny? Rozwija sie bardzo dobrze, mowi, uklada wieze z klockow, reaguje na wszystkie bodzcce. Czy powinnam sie udac do neurologa?

Dzień Dobry Pani,

Nie wiem, czy dziecko śpi w Państwa pokoju, czy w innym.
Być może synek ma potrzebę mieć Panią w zasięgu wzroku, żeby podczas spania czuć się bezpiecznie (prawdopodobne, że z tego powodu czuje niepokój).

A jeśli to "nie to", to wskazana konsultacja u pediatry.

Życzę Pani Dużo Radości,
Irena Mielnik-Madej