Dlaczego 3-letnie dziecko kaszle od 3 tygodni?

Dzień dobry proszę o pomoc bo sie bardzo martwię o swojego synka.Synek ma 3 lat i 8 mięsiecy i chcę napisać ze niepokoi mnie kaszel dziecka który trwa już 3 tygodnie.Zacznę może od tego ze synek pierwszy tydzień zaczoł miec stan podgoroczkowy 37.5 i 38 i gardło go bolało.Moż kupił lek uniben na ból gardła i sie boje ze tym lekiem zaszkodziłam bo źle spojrzałam jak podawać moż dał 2 dawki rano a ja w południe dałam 4 dawki na jeden raz i się obawiam ze tym lekiem zaszkodzilim czy jest to możliwe ze by mógł po tym leku zostać kaszel czy jest inna przyczyna kaszlu.Doktor rodzinna powiedziała ze nie powinno zaszkodzic bo to ziołowy lek.Doktor wypisała neosine i clemastinum hasco i nic nie pomogło.Wiec drugi raz pojechalismy i wypisał lek sinecod od kaszlu i robimy inchalacje solo fizjologiczno i nie ma poprawy.Już niewiem od czego tak długo może trwać dodam ze tez dziecko na białej gałce ocznej ma plamke i bylismy u okulisty to podejrzewała ze albo zapalenie spojówki lub pasożyta moze mieć skierowała nas do białegostoku do okulisty docenta o doktora Urban i pani doktor powiedziała ze to tłuszczak ten kaszel czy może być od tego oka spodowany.Chcę jeszczę dodac ze dziecko kaszle podwieczór i rano.Proszę o pomoc.

Nie wiązałabym kaszlu z chorobą oka i przyjmowaniem Unibenu. Na pewno nie zaszkodziła Pani tym lekiem. Co do przyczyny kaszlu to bez wizyty u lekarza i bez badania fizykalnego nie można postawić diagnozy. Należy skonsultować się z pediatrą w celu kolejnego badania i wykluczenia bakteryjnej przyczyny infekcji dróg oddechowych.