Dlaczego dziecko ciągle kaszle?

Witam, córka od września poszła do przedszkola, ma 4 lata. We wrześniu przyszła do domu z gorączka około 38 stopni, a w środę, w czwartek cały czas wymiotowała żółte wymiociny co chwile i miała katar bardzo uciążliwy. Dostała zastrzyk w przychodni i antybiotyk AMOTAKS. Odrazu po zastrzyku przestała wymiotować, utrzymywał się tylko katar. Dostawała do końca antybiotyk. Katar cały czas był i jest. Dodam, że córka nigdy wcześniej nie chorowała, trzy lata nie byliśmy u lekarza, oprócz bilansów. Nic się nie działo. Od września utrzymuje się cały czas stan podgorączkowy 37,2-37,6 oraz uciążliwy katar. Pod koniec września poszła do przedszkola i po paru dniach wróciła z kaszlem, cały czas utrzymywał się katar, było czuć tez ostry zapach z jej buzi, jakby alkohol. Nagle w nocy zaczęła dodatkowo mówić ze boli ja ucho bardzo mocno, nie spała, pani doktor z dyżuru w sobotę stwierdziła, ze jest to przewlekłe zapalenie błon śluzowych nosa, dostała imupret krople, tabletki entis oraz zalecenie skierowania do laryngologa, pani doktor nasza w poniedziałek dała jej antybiotyk AUGMENTIN, calcium oraz clemastinum oraz skierowanie do laryngologa. Od laryngologa w środę dostała syrop pecto drill i kontrola za 3 tygodnie. Antybiotyk jakby pomagał po 2 dniach mało co kaszlała i nie było prawie już kataru, ale po tygodniu skończył się AUGMENTIN nagle wszystko wróciło z podwójna siła czyli ostry katar, ciężko bardzo oddycha i mocno kaszle jakby dusi się. Ciężko określić ten kaszel mi. Córka już 3 tydzień nie chodzi do przedszkola. Proszę o pomoc. Bardzo się meczy, mówi przez nos.

Niestety tak jest kiedy dziecko po raz pierwszy idzie do przedszkola, jest to siedlisko wielu patogenów i to naturalne że infekcje łapane są jedna za drugą. w ten sposób dziecko nabywa odporności, niestety. Pytanie czy przed nawrotem dolegliwości dziecko poszło do przedszkola. na mokry kaszel i gęsty katar zalecałabym ACC mini i inhalacje z NaCl 0.9%