Dlaczego niemowlę kaszle po przebudzeniu?

Moja córka (8 miesięcy) zaraz po zaśnięciu budzi się z męczącym kaszlem. Byłyśmy u pediatry, osluchowo czysto, brak gorączki, kataru, gardło nie jest zaczerwienione, ale lekarz stwierdził, że na tylnej ścianie gardła jest wydzielina. Lekarz przepisał Pelafen baby i dentosept do psikania. To nic nie pomaga. Jak pomóc dziecku? Są na to jakieś leki, czy domowe sposoby? Ona się bardzo męczy, wybudza ją kaszel, w dzień też nie może przez to spać. Dodam, że córka w dzień jest aktywna, nie marudzi, ma apetyt, a kaszel występuje od razu po zaśnięciu. Mam wrażenie jakby miała flegme w gardle,ktorej nie może odchrząknąć. Jak jej pomóc?

Z poziomu portalu, bez badania lekarskiego nie można postawić pewnej diagnozy, wskazana jest konsultacja pediatryczna. Często u dzieci po zaśnięciu, w pozycji leżącej ścieka katar z nosa do gardła i dlatego kaszlą, nie mogą spać. Zaleca się wtedy wyższe ułożenie w łóżeczku- poduszka typu klin, można położyć koło łóżeczka chusteczkę z kropelką olejku eukaliptusowego oraz np. Nasivin po 1 psik na boczną ścianę każdego otworu nosowego przed snem max przez 7 dni.