Katar u dziecka po rozpoczęciu przebywania w przedszkolu

Moja 10 mies. córka odkąd poszła do żłobka czyli od ponad 2m-cy ma katar. Katar raz się nasila, raz łagodnieje. W międzyczasie gorączkowała i dostała antybiotyk jednak katar został. Od 2ch dni, nad ranem, kaszle odrywającym się kaszlem, w ciągu dnia nie ma ani gorączki ani kaszlu. Czy powinnam po raz kolejny pójść z nią do lekarza?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Niestety dzieci uczęszczające do żłobków i przedszkoli są dużo bardziej narażone na częste infekcje (głównie dróg oddechowych), gdyż przebywając w dużych grupach rówieśników nieustannie narażone są na nowe wirusy i bakterie.
Dodatkowo tak małe dzieci nie mają jeszcze w pełni rozwiniętego układu odpornościowego, co dodatkowo predysponuje je do objawowych infekcji i wymagających leczenie farmakologicznego.
Tak, powinna Pani udać się do lekarza pediatry.