Dlaczego 4-latek ma problemy ze snem?

Witam, jestem mamą 3latka4m chłopca. Od jakiś 2-3 tyg ma problem ze spaniem. Walczy aby pójść spać i budzi się każdego ranka między 4-5 rano. Od września spał w łóżeczku jednoosobowym, czasami jak wstawał tak wcześnie i nie chciał spać sam wkładaliśmy go do małego łóżeczka. Przez nie wysłanie ciągle ma problemy z czystymi majtkami i zdajazja mu się duże wpadki. Poza tym jest niegrzeczny w przedszkolu. Kładziemy go spać koło 19. I każdego wieczoru, kąpiel/butla/mycie zębów/buziak/bajka i spanie. Co mamy zrobić? Ja jestem w zaawansowanej ciąży, sen się przyda. Mamy poza nim synka 2 latka

dziecko 3l4m nie powinno już jeść posiłku z butelki a na pewno już nie potrzebuje mleka modyfikowanego. odnośnie treningu czystości - jeszcze mogą się zdarzać wpadki, trzeba konsekwencji w działaniach. Dziecko w tym wieku położone spać o 19ej nie będzie spało do 8 rano, nie potrzebuje już tyle snu.