Problemy ze snem u 2-latki

Witam, moje dziecko skończy dwa latka w najbliższy piątek. Mamy problem jeżeli chodzi o spanie w nocy. Prawie każdej nocy budzi się z płaczem lub woła "mamusia" przez sen. Musze podejść do łóżeczka, podać Jej przytulankę i się uspokaja. Oczka w tym czasie sa zamknięte czyli wszystko się dzieje w czasie snu. Dzieje się tak od kiedy skończyła rok. Byliśmy już nawet u pani neurolog i niestety nic konkretnego nam nie powiedziała prócz tego, że wykluczyła poważne choroby.

Proszę zachować spokój prawdopodobnie nic złego się nie dzieje. Z relacji kilku rodziców wiem, że skutecznym środkiem/rozwiązaniem okazała się zmiana ustawienia łóżeczka - można spróbować chociaż sposób nie jest stricte naukowy