Problemy ze snem u pięciomiesięcznego dziecka

Witam, mój 5-miesięczny synek ma problemy ze snem. Od małego spał mało w dzień (po 30 min) ale noce były całkiem niezle 3-5 pobudek. Od 2 miesięcy zaczął budzić się coraz częściej, co 1-2h, więc zaczął spać z nami a od tygodnia śpi po 15min i zaczyna się wiercić, kręcić głową, bić rączkami w główkę, aż zaczyna płakać i trzeba go obudzić i wtedy się zazwyczaj uspokaja. Karmiony jest piersią ale często pociągnie chwilkę i puszcza z płaczem. Czy to od ząbków. Badanie krwi i moczu w normie. Pozdr.

Witam
Trudno postawić diagnozę bez przeprowadzenia
badania lekarskiego, nie widząc dziecka.
Konieczna jest wizyta u lekarza pediatry.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry. Bardzo możliwe, że Pani synek ma trudności związane z ząbkowaniem. Warto skonsultować się z lekarzem pediatrą, który zaleci ewentualne doraźne stosowanie maści lub żelu pozwalające na łagodzenie dolegliwości dziecka. Proszę również zadbać o to, by synek czuł komfort psychiczny w tym czasie i poza bliskością, którą Pani opisuje (wspólne spanie z rodzicami), ważne jest, by w czasie nasilenia dolegliwości i budzenia się uspokajać go samemu będąc spokojnym, wyciszonym, wytwarzając atmosferę czułości i bezpieczeństwa. Dzieci doskonale wyczuwają nasz nastrój, niepokój i to z kolei nasila ich dyskomfort czy lęk. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/