Dlaczego 5-miesięczna córka nie dopija mleka i większość czasu między posiłkami przesypia?

moja córka zaczeła 5 miesiąc życia. od poniedziałku nie dopija mleka i większość czasu miedzy posiłkami przesypia. wcześniej piła 5x 150ml w ciągu dnia. od dwóch dni próbujemy też pierwszą łyżeczke (dobrze przyjmuje). córka nie ma żadnych: gorączek, biegunek, marudzenia, kolek. gdy biore na rece by karmić zaczyna spokojnie pić, potem sie wierci, więc próbuje odbić, potem dalej karmie i odwraca się wierci. wypija około 5x 70-90ml dziennie i nie domaga się więcej. co to może być?

Witam. Tego typu przejściowy brak apetytu u dziecka nie jest powodem do niepokoju. Jeśli objawy nie ustąpią w ciągu kilku najbliższych dni proszę skonsultować się z lekarzem.