Dlaczego bardzo często muszę sikać?

Dzień dobry, oddaję bardzo często mocz, nawet 12 razy w ciągu doby, co również powoduje wybudzanie na oddanie moczu, nie piję jakoś dużo około 1,5-2 l wody dziennie i byłem w związku z tym u urologa, który zalecił prowadzenie dziennika mikcji. Zauważyłem, że ilość moczu wydalana przeze mnie jest niska, zazwyczaj około 80-90 ml, jedynie gdy długo wstrzymuję/budzę się w nocy to oddaję więcej około 200 ml. Jest to szczególnie uciążliwe ze względu na budzenie w nocy, gdyż wtedy często wrócić mi do snu. Nie było tak zawsze, problem jest od mniej niż roku, miałem robione USG jąder i prostaty, pęcherza i nie zostało tam nic wykrytego podejrzanego. Następną wizytę u urologa mam za ponad 3 miesiące. Czy wiedzą Państwo co to może być?
MĘŻCZYZNA, 29 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

częste oddawanie moczu może być objawem różnych zaburzeń lub stanów zdrowotnych, dlatego ważne jest przeprowadzenie dokładnej oceny przez specjalistę, jakim jest urolog.

Możliwe przyczyny opisanej przez Pana dolegliwości to między innymi zakażenie dróg moczowych, zaburzenia neurologiczne, cukrzyca, zbyt aktywny pęcherz, nadczynność tarczycy oraz zaburzenia na tle psychicznym.

Mimo że następna wizyta u urologa jest zaplanowana za ponad 3 miesiące, warto monitorować sytuację i być czujnym na wszelkie zmiany. Jeśli objawy nasilą się, pojawią się nowe lub wystąpią inne niepokojące sygnały, zalecamy wcześniejszy kontakt z lekarzem.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/objawem-jakich-chorob-jest-czestomocz

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.