Dlaczego boli mnie cały czas jedna pierś i strasznie wypadają włosy?

Mam 32 lata i mam straszne kłopoty z wypadaniem włosow, to trwa juz około 7 lat. Byłam już z tym problemem u dermatologa 3 razy, ale za każdym razem przepisywał nowe witaminy lub toniki, które nic nie pomagały. 5 lat temu miałam torbiel piersi 9 na 7 mm. Była robiona biopsja, która nic nie wykazała. Problem z włosami mam do dzisiaj i jakieś 2 miesiące temu zaczął się znowu okropny ból prawej piersi. Zrobilam USG, wynik: piersi o strukturze gruczołowej z cechami mastopatii tłuszczowej, widoczna torbiel, guzek?,  wymiary 9 na 4 mm. Zrobilam biopsję wynik Fibrosis. Focalis. Nigdy nie brałam żadnych tabletek antykoncepcyjnych. Proszę mi napisać jakie powinnam zrobić badania w zwiazku z wypadaniem włosów i co zrobić z bolącą piersią. Dodam także, że od dłuższego czasu jestem cały czas osłabiona. Miesiączkuję regularnie, rodziłam jeden raz, żadnych leków nie przyjmuję (tylko witaminy), tarczyca w porządku, prolaktyna też. Jeszcze jedno - na udach pojawiło się owłosienie. Bardzo proszę o podpowiedź, bo nie wiem, co dalej z bolącą piersią i boję się, że niedługo zostanę bez włosów, ponieważ są już bardzo, bardzo rzadkie.

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Receptor Her2 a rak piersi

Witam serdecznie!

Uważam, że powinna pani odwiedzić endokrynologa. Wskazane byłyby badania hormonalne - ocena żeńskich hormonów płciowych (estrogen, progesteron, LH, FSH), ale także poziomu testosteronu oraz  funkcji przysadki i nadnerczy. Bolesność piersi może wynikać ze zmian hormonalnych, ale też z innych przyczyn - np. zmian w kręgosłupie lub płucach.

Pozdrawiam serdecznie

Specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu publikacji specjalistycznych z zakresu kardiologii, onkologii oraz chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty