Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego boli mnie cały czas jedna pierś i strasznie wypadają włosy?

Mam 32 lata i mam straszne kłopoty z wypadaniem włosow, to trwa juz około 7 lat. Byłam już z tym problemem u dermatologa 3 razy, ale za każdym razem przepisywał nowe witaminy lub toniki, które nic nie pomagały. 5 lat temu miałam torbiel piersi 9 na 7 mm. Była robiona biopsja, która nic nie wykazała. Problem z włosami mam do dzisiaj i jakieś 2 miesiące temu zaczął się znowu okropny ból prawej piersi. Zrobilam USG, wynik: piersi o strukturze gruczołowej z cechami mastopatii tłuszczowej, widoczna torbiel, guzek?,  wymiary 9 na 4 mm. Zrobilam biopsję wynik Fibrosis. Focalis. Nigdy nie brałam żadnych tabletek antykoncepcyjnych. Proszę mi napisać jakie powinnam zrobić badania w zwiazku z wypadaniem włosów i co zrobić z bolącą piersią. Dodam także, że od dłuższego czasu jestem cały czas osłabiona. Miesiączkuję regularnie, rodziłam jeden raz, żadnych leków nie przyjmuję (tylko witaminy), tarczyca w porządku, prolaktyna też. Jeszcze jedno - na udach pojawiło się owłosienie. Bardzo proszę o podpowiedź, bo nie wiem, co dalej z bolącą piersią i boję się, że niedługo zostanę bez włosów, ponieważ są już bardzo, bardzo rzadkie.

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Skuteczność terapii celowanych

Terapie celowane wykorzystywane są do leczenia raka piersi. Czy rzeczywiście są one skuteczne? Kto może z nich korzystać? Na ten temat wypowiada się dr Joanna Jagiełło-Gruszfeld.

Witam serdecznie!

Uważam, że powinna pani odwiedzić endokrynologa. Wskazane byłyby badania hormonalne - ocena żeńskich hormonów płciowych (estrogen, progesteron, LH, FSH), ale także poziomu testosteronu oraz  funkcji przysadki i nadnerczy. Bolesność piersi może wynikać ze zmian hormonalnych, ale też z innych przyczyn - np. zmian w kręgosłupie lub płucach.

Pozdrawiam serdecznie

Specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu publikacji specjalistycznych z zakresu kardiologii, onkologii oraz chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy