Dlaczego mojej córce wypadają włosy?

Witam serdecznie! Proszę o zinterpretowanie wyników morfologii mojej córki. Martwię się o nią, ponieważ od dłuższego czasu widzę, że wypadają jej włosy. Zastanawiam się czym jest to spowodowane - nauką pływania (potężna ilość chloru w wodzie), czy też lekami antyalergicznymi (C*** i od czasu do czasu S***). Oprócz tego moje dziecko w ogóle nie chce jeść warzyw. Zauważyłam także, że bardzo emocjonalnie podchodzi do nauki w klasie I. WBC - 6,3 10^9/L LYM - 1,6 10^9 26,6 % MON - 0,1 10^9 3,0 % (tym wynikiem najbardziej się martwię) GRA - 4,6 10^9 70,4 % RBC 4,36 10^ 12/L HGB 7,3 mmol/l HCT 0,356L/L MCV 82 FL MCH 1,66 FMOL MCHC 20,3 MMOL/L RDW 13,4 % PLT 271 10^9/L OB 7 MM/H Proszę również podpowiedzieć, jakie medykamenty mogłabym jej podać, aby wzmocnić włosy. Pozdrawiam, Renata

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wyniki badań nie budzą niepokoju. Nieznaczne odchylenia od normy nie są powodem do zmartwień.
Wypadanie włosów może mieć związek z niedoborem mikroelementów ponieważ córka nie chce jeść warzyw. Proszę próbować podać warzywa w innej formie, np. jako ciekawe surówki lub dodatek do kanapek. Wypadanie włosów może mieć też związek z zaburzeniami hormonalnymi tarczycy. To również warto sprawdzić oznaczając poziom TSH.

W aptece może Pani kupić preparat witaminowy przeznaczony dla dzieci. Na rynku jest dość duży wybór tych preparatów.

Pozdrawiam