Dlaczego moje włosy są cienkie i wypadają?

Witam. Mam 19 lat. Moje włosy zawsze były cienkie i wypadały, choć odżywiałam się w miarę zdrowo, fast foody jadłam może 1-2 razy na miesiąc. Kiedy zaczęłam używać różnych odżywek i szamponów i tabletek zwiększyła się ich objętość, nie są już tak suche i zniszczone, lecz wciąż wypadają i to w dużych ilościach. Podobno jak wypada ok. 100 włosów dziennie, to norma, ale ich wypada jakieś 2x tyle lub więcej. Do jakiego lekarza najlepiej się zwrócić? Jaki może być powód? Hormony, czy może coś innego?

Witam - najlepiej udać się do dermatologa/tychologa. Przyczyn wypadania włosów jest wiele: hormonalne (tarczyca, androgeny, konwersja androgenów), związane z minerałami, psychogenne, etc.

Z pozdrowieniami

Dzień dobry,

Proszę skierować się do lekarza- tychologa. Powodów nadmiernego wypadania włosów może być dużo, bez konsultacji, na odległość nikt nie będzie w stanie Pani pomóc. Za normę przyjmuje się dziennie wypadanie od 100 do nawet 300 włosów.

Pozdrawiam serdecznie.