Dlaczego boli mnie członek po stosunku?

Witam mam taki nietypowy przypadek od ponad półtora tygodnia które minęło od stosunku ze swoją kobieta mam problem z członkiem strasznie mnie boli ciężko się robi siku a do tego mam wycieki takiej ropy myślałem ze to jakieś zajrzenie kupiłem masc empiria cosmetic i zaczelem go obmywać bardzo dobrze jak to robiłem zawsze ale niestety dalej nie ustaje problem z oddaniem moczu przy wstawaniu gdy biorę penisa delikatnie do góry czuje takie ciągniecie w kroku. Czy to samo przejdzie czy bez antybiotyku się nie obejdzie?
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witam,

proszę niezwłocznie skontaktować się z lekarzem – internistą lub urologiem. Opisane przez Pana objawy – ból cewki moczowej oraz ropna wydzielina są niepokojące i mogą sugerować zakażenie. Jeżeli objawy pojawiły się po stosunku płciowym, to niewykluczone, że jest to infekcja o charakterze grzybiczym, bakteryjnym lub wirusowym, przenoszona drogą płciową.

Stosunkowo najczęstsze są infekcje grzybicze wywołane drożdżakami Candida – nietrudno o zarażenie się nią od partnera seksualnego, zwłaszcza, że kobiety są szczególnie podatne na grzybicę pochwy (antybiotykoterapia, zaburzenia hormonalne, leki – w tym antykoncepcja hormonalna itd.). Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/drozdzyca-narzadow-plciowych.

Infekcje bakteryjne mogą mieć związek nawet z rzeżączkowym zapaleniem cewki moczowej, choć istnieje szereg bakterii odpowiedzialnych za ból i pieczenie podczas oddawania moczu oraz ropną wydzielinę sączącą się z członka. Proszę zapoznać się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/rzezaczka.

Oczywiście nie można wykluczyć także infekcji HSV, HPV czy chlamydii – choć brzmi to poważnie, to niestety współżycie seksualne może ze sobą nieść ryzyko skutków niepożądanych w postaci infekcji. Proszę zapoznać się z tą infografiką – omawia najczęstsze choroby przenoszone drogą płciową: https://portal.abczdrowie.pl/choroby-weneryczne-na-ktore-zapadaja-mezczyzni.

Jednak, aby mieć pewność niezbędne są konsultacje lekarskie i prawdopodobnie badania specjalistyczne. W większości przypadków odpowiednio szybka reakcja i wdrożenie antybiotyku pozwala na stosunkowo szybki powrót do zdrowia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty