Dlaczego cierpię na dramatyczne bóle głowy, które wiążę z błędami żywieniowymi?

Dzień dobry, od wielu lat cierpię na dramatyczne bóle głowy, które wiążę z błędami żywieniowymi.Po zjedzeniu, szczególnie wieczorem, sera żótego, czekolady, czegoś odsmażanego za dzień dwa bardzo cierpę.Towarzyszą migrenie światłowstręt, puste odbijanie.Gdy uda zwrócić się treść jest szybka poprawa.Dodam, że od lat nie mam woreczka, ale dolegliwości miałam także przed wycięciem organu.Gastroskopia wykazała niewielki sran zapalny żołądka, a lekarz z bólami głowy wysłał mnie do neurologa.Nie jestem lekarzem, ale w moim odczuciu nie są to problemy neurologiczne.Proszę o doradzenie jaką diagnostykę zastosować, jestem dość łakoma i jak zapomnę, jak strasznie cierpiałam grzeszę znowu, ale jakiś powód musi być.Dodam, że żywię całą rodzinę, jemy podobne posiłki, a tylko ja mam takie problemy.

Objawy mogą sugerowac migrenę. Bardzo często pewne pokarmy jak czekolada, cytrusy, czerwone wino, ser, glutaminiam sodu może wywołać atak migreny następnego dnia. Wskazana konsultacja neurologiczna, leczenie, unikanie pokarmów wyzwalających ból. Pozdrawiam