Dlaczego czasem miewam krótkie zawroty głowy?

Witam, od dłuższego czasu miewam bóle głowy (w części potylicznej), czasem miewam krótkie zawroty głowy, również od kilku dni odczuwam "mrowienie, drętwienie" karku oraz prawej strony twarzy - policzek. Z tyłu głowy na wysokości ucha po prawej stronie jest też wyczuwalne zgrubienie (guz), nie przesuwa się, ani nie boli gdy naciskam. Co to może być?

Wskazana konsultacja neurologiczna, dokładne zebranie wywiadu, dokładne badanie neurologiczne, lekarz zdecyduje o koniecznosci dalszych badań, prawdopodobnie konieczne MR głowy. W drugiej kolejnosci wskazana konsultacja laryngologiczna. Pozdrawiam