Dlaczego czuję kłucie serca przy niedoczynności?

Witam mam niedoczynność tarczycy biore tabletki euthyrox 75 ostatnio badanie krwi miałem robione rok temu lubie wypić alkohol a na kacu kuje mnie serce byłem 2 lata temu w szpitalu lekarz powiedział zebym nie przyjeżdzał do szpitala i nie wzywał karetek bo nic mi nie jest boje się ze dostane zawału albo wylewu co to moze byc pozdrawiam

Lek. Wojciech Zygmunt

Zawał serca w tym wieku zdarza się rzadko. Uczucie kłucia w sercu może być wywołane występującą okresowo arytmią lub wadą zastawkową. Warto w celu diagnostyki wykonać badanie EKG, Holter-EKG oraz echokardiografię. Nie należy zapomnieć o pomiarze ciśnienia w gabinecie lekarza rodzinnego, w celu ewentualnego wczesnego wykrycia nadciśnienia tętniczego. Pozdrawiam i życzę zdrowia.