Dlaczego czuję taki nacisk na żołądek?

Witam serdecznie.Jestem w 21 tygodniu ciąży, jest to moja 3 ciąża po 7-10 latach.Mam 32 lata problem jaki ostatnio mnie spotyka i martwi to to że mam bardzo płytki oddech bardzo ciężko mi się oddycha, brzuch jest bardzo nabrzmiały i mam wrażenie że dziecko się nie mieści ,albo brzuch jest za mały.Ostatniej nocy obudził mnie ból/kłucia w żołądku nie mogłam wstać każdy nawet najmniejszy ruch powodował starsze kłucia i uczucie że zaraz żołądek mi eksploduje,brzuch był twardy a żołądek tak pełny (to było wrażenie bo nic wielkiego nie jadłam na kolacje jedynie owsiankę) i nabrzmiały że bałam napić się wody bo myślałam że pęknie.Z ledwością wstałam ale trwało to z 10-15 minut zanim wstałam bo każdy ruch był bólem.Gdy wstałam chodziłam po mieszkaniu ze 30 minut.Brzuch dalej był taki sam i ból .Dodam że spałam na lewym boku i na poduszce dla kobiet w ciąży ( typ.C ) .Bałam się położyć dlatego siedziałam w łóżku ,ból był nadal jak i napięcie brzucha i uczucie że żołądek eksploduje. Od samego początku ciąży jem lekkie żeczy warzywa ,owoce, jogurty ,kefir ,każe i pieczywo pełnoziarniste, nie jem smażonego itp bo mi porostu jest nie dobrze i mój organizm nie toleruje takiego jedzenia dlatego jem lekko. Czym ten ból może być spowodowany i ten ciężki oddech,bo byłam bliska wezwania karetki bałam się że jeszcze chwile i brzuch mi wybuchnie wraz z żołądkiem. Dzidzia rusza się I to dość intensywnie.Na dniach mam mieć USG połówkowe czy powiedziećwiczenia o tym lekarzowi i czy wtedy bardziej mnie zbada bardzo się boje bo nie wiem co się dzieje.Na śniadanie nie zjadłam więcej jak jednego banana bo więcej nie mogłam bo czułam że żołądek mi wybuchnie, a brzuch był też twardy.Bardzo proszę o poradę zanim pujde do lekarza czym więcej opinii tym lepiej będę wiedzieć o co pytać lekarza .

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie poinformować o takiej sytuacji a na przyszłość jeśli wystąpi warto jest podjechać na izbę przyjęć szpitala
Ginekologicznego lub wezwać pogotowie ratunkowego po sprawdzeniu dobrostanu płodu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecic odpowiednie dalsze postepowanie èw diagnostyka gastrologiczna