Dlaczego bardzo boli mnie żołądek?

Witam mam problem od 5 dni strasznie boli mnie żołądek (to jest bardziej takie kłucie a co jakiś czas straszne skurcze kłujace) ból promieniuje przez żebra aż do pleców, przez to nawet jajnik z prawej strony zaczol mnie boleć. Ciężko mi jest wstać z łóżka. Mam przepisane controloc 20 ale to nie pomaga jedynie ból trochę łagodzi ibupromy. Proszę o pomoc co to może być.

Redakcja abcZdrowie

Witam,
Ból żołądka może pojawić się z różnych przyczyn i wskazywać na wiele schorzeń. Bardzo często jest on związany z niewłaściwą dietą lub jedzeniem w pośpiechu. W takich wypadkach warto zwrócić uwagę na swój codzienny jadłospis, czy na pewno spożywane przez Panią posiłki są pełnowartościowe i zawierają wiele niezbędnych dla zdrowia witamin i minerałów, które wpływają korzystnie na prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego.
Więcej na temat zasad zdrowego odżywiania może przeczytać Pani w naszym artykule: https://zywienie.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania
Jeżeli ból żołądka trwa jednak znacznie dłużej, przybiera na sile, a dodatkowo towarzyszą mu inne dolegliwości, np. nudności lub biegunka, może on wskazywać na poważniejsze schorzenia, jak np. nieżyt żołądka, refluks żołądkowo-przełykowy lub chorobę wrzodową żołądka bądź dwunastnicy. Czasami taki ból może mieć również podłoże psychosomatyczne i świadczyć o nerwicy żołądka.
Proszę pamiętać, że ból żołądka jest wywoływany przez różne czynniki i w związku z tym wymaga szczegółowej diagnostyki, a następnie doboru odpowiednich dla danego przypadku metod leczenia. Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/bol-zoladka-przyczyny, który dokładnie opisuje możliwe przyczyny bólu żołądka.
Przypominamy, że udzielane informacje mają jedynie charakter poglądowy. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania metod leczenia, prosimy o kontakt ze specjalistą gastrologii.