Dlaczego doszło do martwicy dziąsła po zatruciu zęba?

Witam. Mialam zatruwanego zęba. W czasie dalszego leczenia okazało się iż przy tym zębie doszło do martwicy dziąsła. Ząb został do końca wyleczony kanałowo. W zwiazku z tym mam pytanie kogo jest wina za to iż doszło do martwicy dziąsła oraz w jaki sposób leczyć mam teraz tą martwice i czy można to zrobić w ramach nfz

Leczenie powikłań po leczeniu endodontycznym należy uzgodnić z lekarzem,który wszystkie czynności wykonywał i posiada całą niezbędną dokumentację.