Dlaczego drętwieje mi prawa ręka podczas snu?

Od kilku nocy drętwieje mi prawa ręka podczas snu. Jest to bardzo nieprzyjemne uczycie, które utrzymuje się dość długo ok. 3 minut. W nocy budzę się kilka razy z każdą pobudką czuję, a raczej nie czuję prawej ręki. Czasem budzi mi "rzut" mojego całego ciała na łóżku, a czasami po prostu jakby sama z siebie. Nigdy nie miałam nic złamanego więc to na pewno nie są jakieś powikłania itp. Również jestem bardzo młoda, mam zaledwie 16 lat.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Drętwienie ręki podczas snu może być spowodowane ułożeniem ciała uciskającym kończynę górną. Zbyt długie przebywanie w tej samej pozycji może powodować takie dolegliwości. Jeśli jednak uważasz, że pojawiły się one nagle mimo iż nie zmieniła się pozycja w jakiej sypiasz warto udać się do lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam