Drętwienie ręki w czasie snu

Od jakiegoś czasu mój chłopak budzi się kilka razy w nocy (ok. 7 razy) z powodu drętwiejącej ręki. Budzi go silny ból i kłucie w lewej dłoni. Lewa ręka mu drętwieje. Nie śpi on na niej, ani jakoś nie zakłóca przepływu krwi. Mówi że to jest dziwne drętwienie, ponieważ gdy tylko trzyma rękę w dole ból i kłucie ustępują i krew jakby od razu dopływa do ręki. Normalnie ręka, która "ścierpła" potrzebuje chwili aby dojść do siebie, w jego przypadku jest inaczej. Chłopak 20 lat. Proszę o pomoc.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w tej sytuacji konieczne jest podstawowe badanie lekarskie, oceniające tętno na kończynie, konieczne może się okazać wykonanie badania USG oceniającego przepływ w naczyniach ręki.