Dlaczego dzieci się zanoszą?

Mam trzyletniego synka, który w ciągu ostatnich dwóch miesięcy "zaniósł się" dwa razy, tzn. buzia zrobiła się nagle sina, dziecko przestało oddychać, nie ruszało się, kiedy wzięłam go na ręce dosłownie przelatywał przez nie jak makaron, to było przerażające. Dmuchałam mu w twarz, trzymałam głową do dołu... Całe zdarzenue trwało chwilkę,5 może 6 sekund, ale dla mnie to była wieczność. Skąd u dzieci tzw. zanoszenie się? Czy można temu zapobiec? Czy to normalne, że niektóre dzieci tak mają?

Lek. Tomasz Budlewski

wskazana wizyta u lekarza pediatry, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.

Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.