Dlaczego dziecko po mleku nie śpi?

Witam! Mój synek ma 4 miesiące. Ze względu na silną kolkę pije mleko Nutramigen. Jakiś czas był na Isomilu, ale dostał zmian skórnych i wróciliśmy do Nutramigenu. Nie wiem czemu i nikt nie umie mi powiedzieć, dlaczego jest taki nadpobudliwy, nie ospały. W ciągu dnia śpi bardzo mało (np. 1 godzinę), tak jakby mu coś dolegało. Tak się dzieje po Nutramigenie. Gdy pil Isomil spał nawet 5 godzin dziennie, zachowywał się bardzo dobrze, a teraz mam problem żeby zasnął. Niestety on nie toleruje laktozy i nawet przy Bebilonie pepti (był na nim 3 dni), dodawałam krople na lepsze trawienie laktozy, Espumisan itp. to też one nie pomagały. Już od kilku osób usłyszałam, że dzieci tak zachowują się po Nutramigenie, że w nocy śpią a w dzień są trudne do uspokojenia. Co mam zrobić, szkoda mi maluszka bardzo, po całym dniu niespania, wieczorem jest tak zmęczony, że aż nie może zasnąć. Bardzo proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Jeżeli dziecko po zmianie mleka ma dolegliwości bólowe do rozważenia jest ponowna zmiana żywienia. Jednak zdecydować o tym może jedynie lekarz który ma możliwość dziecko zbadać, dokładnie zebrać z rodzicami wywiad, ocenić postępy rozwoju, przyrost masy ciała. Z tego powodu wskazana jest ponowna wizyta u prowadzącego pediatry. Wskazana jest również wizyta u alergologa dziecięcego - konieczne jest skierowanie.

Pozdrawiam