Ból brzucha , zmiany skórne i ulewanie u 5-miesięcznej córki

moja 5 miesięczna córeczka jest od urodzenia bardzo niespokojna. po każdym posiłku strasznie ulewała i bolał ją brzuszek. Dodatkową od urodzenia na twarzyczce miała czerwone krostki. Dopiero niedawno gdy wszystkie dolegliwości się nasiliły lekarz rodzinny stwierdził że może to być uczulenie na białko i przeszliśmy na mleko modyfikowane bebilon pepti. Niestety prawie od tygodnia stosowania brak efektów małą nadal boli brzuch a dodatkową każdemu puszczeniu gazów towarzyszy straszny krzyk.

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Opisywany przez Panią problem może sugerować, iż dziecko jest również uczulone na bebilon pepti - w mleku bebilon pepti także jest obecna laktoza. Jeżeli dziecko całkowicie nie toleruje laktozy, nawet jej niewielka ilość zawarta w mleku może wywoływać dolegliwości. Prawdopodobnie wskazane jest przejście na mleko modyfikowane całkowicie pozbawione laktozy (nutramigen). Zalecam ponowną konsultację u lekarza rodzinnego. Pozdrawiam.