Dlaczego dziecko w wieku 13 miesięcy nie ma zębów?

Witam. Mój synek za tydzień skończy 13 miesięcy i nie ma żadnego zęba . Czy to normalne , że tak późno u niego wychodzą ?

Piotr Brzezik

Witam,
pierwsze zęby mleczne (zazwyczaj dolne jedynki) powinny się wyrznąć około 6 miesiąca życia, przy czyn opóźnienie do 6 miesięcy jest uznawane za normę fizjologiczną. W tym przypadku zalecałbym wizytę u stomatologa, najlepiej specjalisty stomatologii dziecięcej.