Dlaczego dziecko wciąż ma świąd po oparzeniu pokrzywą?

Witam, dziecko 3 letnie poparzyło się pokrzywą, od tego czasu w każdą noc (godzina 3,4 nad ranem) dziecku swędzą dłonie do tego stopnia, że się budzi i mocno drapie. Czy możliwe jest, że taki stan utrzymuje się już 3 dobre. Musiałam posmarować hydrocortisonem, bo fenistil nie dawał rady. W dzień raczej się nie drapie. Proszę o podpowiedź, martwi mnie to, że trwa to tak długo. Dodam, że sama od roku walczę z alergiczną egzemą dłoni i wygląda mi to podobnie. (Wcześniej dziecko nie miało takich objawów, dopiero pierwszy raz po kontakcie z pokrzywa pojawiły się na skórze dłoni takie grudki zaczerwienione).

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je. Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych. Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.