Zapytaj lekarza

7 2 2 , 8 8 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego lekarz zabronił mi współżyć w ciąży?

Witam. U lekarza byłam 7.09. W karcie mam wpisane ze to 17tydzien ciąży a według usg wyszło że 18w6d. Szyjka ma 3.98cm lekarz zakazał mi seksu żeby nie podrażniać szyjki ale nie wiem czemu. Czy coś jest nie tak?. Mam 27lat.
KOBIETA, 28 LAT 6 dni temu

Krwawienie w ciąży - przyczyny i postępowanie

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niestety to pytanie musi Pani zadać ginekologowi prowadzącemu ciążę – prawidłowa długość szyjki macicy w tym okresie wynosi od 3 do 5 cm, co oznaczałoby, że w Pani przypadku nie ma odchyleń od normy. Jednak, by ocenić czy szyjka macicy nie skraca się i nie rozwiera, konieczne jest badanie – każdorazowo przy wizycie kontrolnej lekarz sprawdza za pomocą USG długość szyjki macicy. Jeżeli zaobserwował, że jest krótsza niż na ostatniej wizycie, to być może jest to przyczyną zalecenia ostrożności i powstrzymania się do stosunków seksualnych. Więcej informacji o szyjce macicy w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/szyjka-macicy-przed-okresem-po-zaplodnieniu-w-czasie-ciazy.

Z medycznego punktu widzenia istnieje niewiele sytuacji, w których odradza się seks podczas ciąży. Są to zazwyczaj infekcje intymne, polipy lub nadżerki, krwawienie czy przedwczesne skurcze oraz skracająca się szyjka macicy. Jeśli jest Pani zainteresowana, to szczegółowo kwestię seksu w ciąży omawia ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/seks-w-ciazy. Niestety, jeżeli takie było zalecenie lekarza, to powinna Pani dopytać go, jaki jest tego powód i czy nie powinna Pani prowadzić również spoczynkowego trybu życia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy