Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 8 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego mam ból języka?

Dzień dobry, juz będzie 3 Dzień jak mam problem z bólem języka, prawdopodnie otarł się o ostrą stronę zęba i aktualnie strasznie boli przy piciu, jedzeniu, mówieniu i wgl, wczoraj wieczorem zauważyłem krew w miejscu którym zauważyłem taki ala "bombelek" który mi pękł. Dzidiaj rano widze ze rana na języku się goi ale co nie zmienia faktu ze strasznie boli, jest może jakiś sposób na zniwelenie bólu? Bądź jakby to powiedzieć "wyleczenie" ?
MĘŻCZYZNA, 19 LAT około miesiąca temu

Skutki chrapania

Niewyspanie partnera czy partnerki to nie jedyne przykre skutki chrapania. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat. O skutkach chrapania mówi dr Michał Michalik.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

ból języka spowodowany urazami mechanicznymi – otarciem, przygryzieniem, czy urażeniem języka przez aparat ortodontyczny to bardzo częsta dolegliwość. Jej bolesność potęguje fakt, że wskutek niewłaściwych warunków, rany w jamie ustnej nie goją się szybko.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-jamy-ustnej-choroby-zapobieganie.

Śluzówka jamy ustnej jest bardzo delikatna i przez to podatna na urazy. Stan zapalny wywoływany przez bakterie kolonizujące jamę ustną można zniwelować przez prawidłową higienę jamy ustnej, a także stosowanie dostępnych w aptece bez recepty preparatów na afty. Mają, poza działaniem znieczulającym, funkcję izolowania podrażnionego miejsca. Przy zastosowaniu żelu, maści czy sztyftu wraz z antybakteryjnym płynem do płukania jamy ustnej bolesna dolegliwość powinna ustąpić w przeciągu kilku dni.

Być może zainteresuje Pana także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/nieleczone-afty-czym-to-grozi.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy