Dlaczego mam ból na szczycie głowy?

Proszę o przetłumacznie na język ludzki ;) Ostatnio czuję bóle głowy u szczytu i pulsowanie mięśni nóg. Struktury mózgu i móżdżku bez zmian ogniskowych. Struktury pośrodkowe nieprzemieszczone. Płynowe przestrzenie przymózgowe, zbiorniki podstawy, układ komorowy prawidłowej szerokości. Zbiornik nadsiodłowy wpukla się w obręb przysadki mózgowej w części przedniej, spłaszczając ją - cechy przepukliny siodła tureckiego. W części tylne przysadki mózgowej drobne ognisko wysokiego sygnału w obrazach T2 - torbiel kieszonki Rathkego? microadenoma? do oceny w badaniu dedykowanym. Kąty mostowo - móżdżkowe wolne, bez zmian ogniskowych. Kompleksy nerwowe VII, VIII nieposzerzone, otoczone przez płyn w obrębie przewodów słuchowych wewnętrznych. Obrazy DWI, SWI bez zmian. Torbiel szyszynki wlk.8mm.

Zapewne badanie MR głowy zlecił Panu lekarz, który Pana badał i był w stanie określić jaki charakter, trwałość i nasilenie ma u Pana ból okolicy szczytu czaszki i co odczuwa Pan, jak często i gdzie lokalizuje doznania nazywane pulsowaniem mięśni nóg. Informacje te powinien uzyskać od Pana w ramach konsultacji specjalista neurolog, gdyż wynik badania neuroobrazowego jaki Pan przedstawił wskazuje na patologię w obszarach dwóch różnych struktur mózgowych o działaniach gruczołów neuroendokrynnych : przysadki mózgowej i szyszynki. Torbiel szyszynki opisanej wielkości niejednokrotnie powoduje bóle głowy. Z kolei orientacyjny obraz przysadki mózgowej pozwala już rozpoznać u Pana tzw. zespół częściowo pustego siodła, który z reguły objawia się bólami głowy. Jednak ze względu na wątpliwości radiologa, który opisał Panu wynik badania MR mózgu, dotyczące podejrzenia poza opisaną torbielą i zesp. pustego siodła ( który najprawdopodobniej powoduje u Pana ból ), także mikrogruczolaka lub zmiany rozwojowej w tylnej części przysadki - konieczna jest dalsza diagnostyka uzupełniająca. Na niezbędne badania mógłby skierować Pana specjalista neurolog po osobistym zbadaniu Pana i zapoznaniu się z wynikiem badania MR głowy, którego opis Pan przytoczył. Zgodnie z sugestią radiologa wskazane jest obecnie celowane badanie MR przysadki mózgowej ( badanie dedykowane ). Należy rozważyć także badania laboratoryjne, m.in. poziomu prolaktyny. Istnieje potencjalna możliwość leczenia farmakologicznego w Pana przypadku. Złożona przyczyna dolegliwości, które Pan zgłasza i uzyskany już dotąd wynik kilku nieprawidłowości w obrębie mózgu - wskazują, że dalszym leczeniem mógłby pokierować wspomniany specjalista neurolog.