Zapytaj lekarza

7 1 6 , 9 6 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego mam bóle nadbrzusza w wieku 26 lat?

Witam. Od 2 lat mam problem z bólami w nadbrzuszu od środka pod mostkiem aż po lewy bok, przez rok brałam tabletki na reflux które biorę dalej, w grudniu robiłam prywatkie rezonans z kontrastem bo już miałam dosyć tych bóli, w wątrobie mam cyste, głowa i trzon nie powiekszone bez zmian ogniskowych, "wydatny" ogon trzustki o wymiarach 28 mm bez wyodrebniajacych się ognisk odmiennego sygnału do porównania z enzymami trzustkowymi,wszystkie wezły w jamie brzusznej nie powiekszone, przewód wirsunga bez zmian powiększenia, amalyza w normie robiona w grudniu, CA 19-9 5 czyli w normie, wszystkie badania krwi w styczniu w normie oprócz PCT 150 a norma od 200 do 500,gastroskopia robiona w zeszłym roku wykazała nadżerki w dwunastnicy i końcówce żołądka, popadam już w depresje z tego powodu mieszkam w Angli i wciskają mi tylko tabletki na reflux, bóle mam zaczynając od brzusza czasem do pleców, osłabienie, zgage, mdłości, jestem ciągle zmęczona. Czy to może być rak trzustki czy mogę to od razu wykluczyć, jest czerwiec a ja się wcale lepiej nie czuje, diete mam od 2 lat ale to nie daje efektów, czy takie objawy mogą być winą refluxu? Mam też najparwopodobniej nerwice ale z lekarzem będę się widzieć może za 2 miesiące jak otworzą przychodnie. Dziękuje bardzo
KOBIETA, 26 LAT 2 tygodnie temu

Jak działa żołądek?

Wyniki badań nie wskazują na raka. Wskazane jest natomiast leczenie zapalenia żołądka oraz objawów nerwicy. Czekając na wizytę u gastroenterologa i psychiatry warto przyjmować delikatne leki uspokajające. np. na bazie melisy oraz leki na refluks.

Specjalista chorób wewnętrznych i diabetolog. Pracuje w Centrum Badań Klinicznych PI-House w Gdańsku i Spółdzielni Lekarskiej w Gdyni.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy