Dlaczego mam bóle zęba przy gryzieniu?

Dzień dobry zmagam się z problemem a mianowicie Bolą mnie zęby przy gryzieniu twardszych rzeczy przegląd zębów u dentysty oraz RTG nic nie wykazało niepokojącego. Czy może to być nadwrażliwość zębów tak twierdzi dentysta? Jaka może być inna przyczyna takiego stanu?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeżeli badania RTG wyszły w porządku i nie wskazały żadnych groźnych zmian, to najprawdopodobniej bóle występują z powodu wskazanej przez Pana nadwrażliwości zębów. Dolegliwość może się również pojawiać przy spożywaniu bardzo zimnych lub gorących napojów.

W leczeniu tego typu schorzeń pomocna jest profilaktyka polegająca między innymi na: szczotkowaniu zębów miękką szczoteczką po każdym posiłku, unikaniu napojów z cytrusów (osłabiają one szkliwo), stosowaniu pasty z fluorem, a także używaniu produktów do higieny jamy ustnej przeznaczonych dla osób z nadwrażliwością zębów.

Więcej przydatnych informacji przeczyta Pan w naszych artykułach, do których linki zamieszczam poniżej:

https://uroda.abczdrowie.pl/nadwrazliwosc-zebow

https://uroda.abczdrowie.pl/leczenie-nadwrazliwosci-zebow

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.