Dlaczego mam ciągłe białe upławy?

Od kilku miesięcy dokuczają mi nawracające dolegliwości. Objawy wskazywały na infekcję grzybiczą- białe, serowate upławy, pieczenie/swędzenie, uczucie parcia na pęcherz. Stosowałam globulki, kremy od ginekologów, pomagały na chwilę. Robiłam wymaz 2x i wynik był ujemny.. Poza tym miałam biało-żółty nalot na języku, piekło mnie gardło, przez pewien czas dokuczał mi refluks. Dostałam również doustne leki przeciwgrzybicze. Ostatni ginekolog u którego byłam zasugerował, żeby zrobić badanie w kierunku chlamydi, jednak będę mogła to zrobić za tydzień lub dwa. Czy to możliwe żeby te dolegliwości świadczyły o chlamydii? Mam stałego partnera seksualnego, on nie ma żadnych objawów, nie widzę możliwości żeby to on mnie zaraził.

Redakcja abcZdrowie

Witam, jest takie ryzyko, że ma Pani zakażenie bakterią Chlamydia trachomatis – jeśli dotychczasowe leczenie antygrzybicze nie przyniosło rezultatów, to na pewno warto to sprawdzić. Chlamydioza najczęściej dotyczy układu moczowo-płciowego i w nawiązaniu do Pani wątpliwości – istnieje możliwość, że Pani partner przechodzi ją bezobjawowo – taki stan może trwać nawet kilka lat, zanim choroba uderzy. W przypadku chlamydiozy przewlekłej objawy są nieswoiste, dlatego tak trudno o diagnozę, mimo że w leczeniu choroba nie przysparza trudności. Więcej o schorzeniu w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-chlamydia. W gardle Chlamydia, choć występuje dużo rzadziej, to daje zazwyczaj takie objawy, jak okresowe bóle gardła z obrzękiem i zaczerwienieniem śluzówki oraz symptomy typowe dla przeziębienia. Jednocześnie w ustach mogą pojawić się białe, miękkie zmiany, które sprawiają ból. Niestety chlamydioza może przenieść się również na narządy wewnętrzne oraz stawy. Zatem diagnostykę, w przypadku podejrzenia infekcji bakterią Chlamydia, należy rozpocząć jak najszybciej. W przypadku wyniku pozytywnego, badaniem oraz leczeniem należy objąć również partnera seksualnego. Tutaj więcej o objawach choroby: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-chlamydiozy-u-kobiet-warto-je-znac. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.