Dlaczego mam ciągle podwyższoną temperaturę?

Witam Rok temu trafiłem do szpitala z podejrzeniem zapalenia mięśnia sercowego. Po leczeniu okazało się że tak naprawdę miałem ciężkie zapalenie płuc z odczynem sercowym. Od tamtej pory mam ciągle podwyższona temperaturę dochodząca do 37,4 C ( tak mi się wydaje ze to od tamtej pory gdyż wcześniej nie miałem potrzeby mierzenia temperatury będąc zdrowym). Do tego również od tamtej pory ciągle pokasłuje. Co ciekawe gdy przychodzi późny wieczór 21.00 - 22.00 temperatura spada do normalnej 36.4 i tak aż do rana by w ciągu dnia znów było 36.9 - 37.4 C. Byłem już u różnych specjalistów i póki co wszystkie badania jakie do tej pory robiłem są prawidłowe. Morfologia krwi z rozmazem - ok Ob, crp, cea, tsh, ana - ok Tk klatki piersiowej - ok poza stwierdzonym rozstrzeniem oskrzeli Iggb limfocyty t,b - ok Borelioza - ok Rezonans serca - ok Przełykowe echo - ok Sprawy reumatologiczne - ok Stomatolog - ok Posiew krwi moczu gardla - ok USG jamy brzusznej - ok Co niektóre z badań opisanych wyżej mialem robione kilkukrotnie i też było wszystko ok. Miałem też robione inne badania z krwi jak chociażby Alt czy ASP ale poniewaz wyszła by z tego długa lista skupiłem się na tych chyba najważniejszych. Ogólnie poza temperatura i pokaslywaniem nie mam jakichś innych objawów może pozantym że od czasu do czasu gdzieś mnie tam "szczyknie" w stawach czy kościach. Niekiedy pobolewa mnie rowniez głowa, mam delikatne zawroty głowy i złe samopoczucie. Rezonans głowy miałem robiony półtora roku temu i też jest ok. Podejrzewam że moje objawy mogą być następstwem stresu gdyż jestem bardzo nerwowy ale wolałbym wykluczyć wszystkie możliwe przyczyny moich dolegliwości zanim moja temperaturę "zgonie" na nerwicę. Mam 40 lat.

Witam Pana,

prawidłowo Pan postępuje diagnozując się, ponieważ w momencie, kiedy wykluczymy choroby somatyczne, możemy zbadać wpływ czynnika psychicznego na przejawiane objawy, całkiem możliwe, że przyczyną jest stres, jednak to wymaga szczegółowej diagnostyki w Poradni Zdrowia Psychicznego (NFZ).

Pozdrawiam serdecznie