Dlaczego mam czerwony nos i policzki?

Witam. Mam pytanie mam 20 lat mam 173 cm 85kg często mam zaczerwienienia ma twarzy głównie nos i policzki szczególnie po wypicu alkoholu lub kontakcie z ciepłą wodą dodam że na codzień rumień jest bez przerwy gdy się zdenerwuje też jestem czerwony lub jak zjem coś pikantnego wiecznie mam zimne dłonie i stopy i są zazwyczaj czerwone czy powinienem się tym martwić? Moje rodzeństwo też tak ma ale mi się wydaje że ja mam najbardziej z nich wszystkich.. Dodam że mam tak około od 4 lat skóra też czasem mi się łuszczy ale delikatnie (wykluczam łuszczyce) Proszę o pomoc I czy to jest groźne?

Dzień dobry Panu,

proszę udać się na konsultacje do lekarza dermatologa lub medycyny estetycznej, aby mógł zbadać Pana skórę. Proszę się nie martwić, nadmierna reaktywność naczyń krwionośnych (trądzik różowaty) nie jest groźna, lecz należy wdrożyć odpowiednie leczenie oraz odpowiednią pielęgnacje.

Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

Dr Izabela Lenartowicz